Pivní koupele baví i léčí

Pití piva patří k tradičním českým dovednostem. Přílišná konzumace zlatavého nápoje vás může pěkně složit. Pivo a celá řada látek, které obsahuje, vás ale taky dokáže postavit na nohy. Už naše babičky a prababičky věděly, že pivní kvasince mají léčivé účinky na lidský organizmus a radili je používat na různé neduhy a nemoci. V dnešní době na sebe můžete nechat pivo působit v pohodlí a komfortu takzvaných pivních lázní, které pro zákazníky otevírá čím dál více našich pivovarů.

Pivní lázně nejsou jen lákadlem pro turisty. Ozdravné účinky ingrediencí, které se používají, nebo vznikají při výrobě piva, potvrzují i lékaři. Ať už se jedná o potíže svalově-kloubního charakteru, problémy s krevním oběhem, nebo kožní neduhy, pivo vám může zásadně ulevit. Hlavním bodem ozdravné kůry, kterou většina pivovarů nabízí je pivní lázeň. Směs speciálního piva, pramenité vody, bylinek a sladového mláta je ohřátá na teplotu asi 40 °C. Lázeň umožní vašemu organizmu relaxovat svalstvo a díky krásné vůni, bohaté pěně a příjemnému prostředí, jimiž jste obklopeni, také mysl. Populární je i lázeň chmelová, která má údajně antidepresivní účinky, pomáhá proti stresu a nespavosti.

Po příjemné teplé lázni přijde vhod zábal ze sladového mláta. Přikládá se na problematická místa těla a pomáhá zahojit drobné bolístky svalů a kloubů. Mláto působí příznivě na pokožku. Otevírá a čistí póry, dokáže hojit ekzémy a vyrážky. Pivovarské kvasinky mají zeštíhlující účinky, vyhlazují vrásky a poskytují kůži dokonalou hydrataci. Látky obsažené v zábalech a lázních navíc posilují růst i kvalitu nehtů a vlasů.

 

Pivní zámecké koupele v Ostravě

Pivní koupele se dostávají stále více do módy jako netradiční způsob odreagování. Nyní si můžete tento zážitek dopřát v Ostravě i vy. Prostory zámeckého minipivovaru nabídnou potřebné soukromí nutné k úplnému uvolnění se. Spolu s půl litrem vychlazeného ležáku se ponoříte do kádě s vodou obsahující suroviny používané k výrobě zdejšího piva. Lékařské výzkumy potvrdily blahodárnost působení pivního sladu na lidský organismus. Pokud tedy hledáte zajímavý způsob jak své tělo posílit, vyzkoušejte pivní lázeň i vy.

 

Luxusní pivní lázně v Táboře

Na druhém konci republiky můžete navštívit krásné pivní lázně ve starobylém Táboře. Čtyřhvězdičkový hotel nalézající se v prostorách bývalého pivovaru nabídne vše potřebné pro vaši kompletní relaxaci a spokojenost. Pivní lázeň, kterou si zde můžete dopřát je doplněna o pobyt v bazénu a bylinkové finské sauně. Vše zakončíte večeří v jedné z nejlepších restaurací v Jižních Čechách, kterou vede šéfkuchař Ondřej Dvořák, držitel mnoha gastronomických ocenění. Pivní koupel je plnohodnotnou lázeňskou procedurou s prokázanými detoxikačními účinky. Obdarujte své tělo a dopřejte si ji i vy.